Mimarhane Ödüllü Seçkisi

2021 Sonuçları

Mimarhane olarak ikincisini gerçekleştirdiğimiz ödüllü seçkimizin  sürecini sonuçları açıklayarak tamamlıyoruz. Seçkiye giren projeleri tebrik ediyoruz. Juri raporlarını önümüzdeki günlerde yayınlayacağız.

Seçkiye başvuru yapan tüm öğrencilere olduğu kadar onları teşvik eden proje yürütücülerine ve okullarına da teşekkürü borç biliriz.

Seçkiye ait detayları istatistiklerden takip edebilirsiniz.

Tüm seçki süreci boyunca özverili bir şekilde çalışan değerlendirme kuruluna, raportörlere, yürütme kuruluna da ayrıca teşekkür ederiz.

Seçki kapsamında ödül almaya hak kazanan öğrenciler ile MSMB tarafından irtibata geçilecektir.

2021-2022 Güz ve Bahar dönemi projeleriniz ile 2022 Ödüllü Seçkimizde seneye buluşmak dileğiyle.

Mimarhane

– Mimarhane Öğrenci Projeleri Seçkisi 2021 İstatistikleri

2021 Ödül Alan Projeler :

Rumuz İsim Okul Dönem Proje Konusu
170027 Ahmet Can Oflozer İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 4. Dönem Metamorphosis: Ayazini
105434 Süleyman Hilmi Karan Sakarya Üniversitesi 8. Dönem Erbaa’da Sosyal Konut Projesi
554433 Selin Aksoy Marmara Üniversitesi 5. Dönem Balat – Memory Focus
121099 Ertuğ Erpek Orta Doğu Teknik Üniversitesi  8. Dönem Design and Innovation Academy,
Ahmadabad-India
181023 Cansu Türker İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 8. Dönem Bursa Gölyazı’da Sağlık Merkezi ve
Huzurevi Tasarımı
322569 Ezgi Su Tekin Yıldız Teknik Üniversitesi 7. Dönem Perşembe Pazarı’nda Tasarım Merkezi
888542 Rümeysa Nur Günal Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 6. Dönem Fisherman Village in Cilincing
261352 İrem Metin MEF Üniversitesi 6. Dönem Eminönü’nde Müze Tasarımı
515116 Yasin Köylü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 7. Dönem Vezneciler’de Mimarlık Fakültesi Tasarımı
646500 Zainab Adil Ahmed AHMED Bursa Uludağ Üniversitesi 6. Dönem Bursa’da Kukla Müzesi

2021 Sergiye Hak Kazanan Projeler :

Rumuz İsim Okul Dönem Proje Konusu
132641 Ayşe Eda Yaray Akdeniz Üniversitesi 8. Dönem Üniversite Kampüsünde Sosyal-Kültürel Merkez
814059 Asiye Nur Akbulut MEF Üniversitesi 6. Dönem Karaköy Müze Projesi, MEMORY-LINE
697648 Sevde Gül ÖZSÖĞÜT Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 4. Dönem Küçük Ayasofya Çocuk Kütüphanesi Tasarımı
546499 Zeynep Berra Kırbaşoğlu İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 7. Dönem Bentderesi Kültür Merkezi ve
Bölgeyi Yeniden Canlandırma Projesi
728316 Metehan İÇLİ Gebze Teknik Üniversitesi 8. Dönem Yedikule’de Su kültür Merkezi Tasarımı
172199 Ayça YOLCU Dokuz Eylül Üniversitesi 5. Dönem Ayvalık’ta Bağlamın Yeniden Üretilmesi:
Ayvalık Kültür-Sanat Merkezi Tasarımı
279279 Kaya Emre Gönençen Orta Doğu Teknik Üniversitesi 6. Dönem Strasbourg Initiative: European Strategic Planning Agency
185241 Yaren Kurşun Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 5. Dönem Fatih’te Toplu Konut
160314 Rümeysa Öztürk Sakarya Üniversitesi 8. Dönem ELYSIUM | Yeni Kentli ve Köylü Oluşlar
150699 Sırrı Berkay KARA Maltepe Üniversitesi 6. Dönem Galata’da Kültür Sanat Kompleksi Tasarımı
939546 Eda Çekiç Sakarya Üniversitesi 8. Dönem ELYSIUM | Şeyler Arasındaki Arakesit
328147 Gökçe Tekin İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 8. Dönem Nomadic Science Center in Karaçakal Village
106086 Sultan Yıldız Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 5. Dönem Fatih’te Konut Tasarımı
193101 Melike Atik Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 4. Dönem Sürgün, Kınalıada’da Bir Konsept Restoran
357928 Muhammet Bahadırcan Günay Yıldız Teknik Üniversitesi 7. Dönem BAB-I ALİ | Cumhuriyet Gaztesi Yerleşkesi ve
Sansür Müzsi
397328 Seda Baysal Karadeniz Teknik Üniversitesi 4. Dönem Freinet İlkokulu Tasarım Projesi
113305 Yakup Cesur TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi 8. Dönem The Reunion
496738 Yusuf Alperen Bayır İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 6. Dönem Cebeci İnönü Stadyumu Yenileme Projesi
(Plug-In)
57416 Firuze TEPELİ Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 7. Dönem Sivas’ta Etnografya Müzesi
140821 Fatma Asude Erdoğmuş İstanbul Teknik Üniversitesi 4. Dönem Moda’da Kütüphane Tasarımı