Youtube Yayınları

Farklı zamanlarda, mimarlık ve çeşitli konular üzerine birbirinden değerli konuklarla gerçekleştirilmiş söyleşi, sempozyum ve röportajları bu listede sizlerle paylaşıyoruz. Faydalanmanız dileğiyle!

  1. Bisav Tv – Ev ve Mimari – link

Bilim ve Sanat Vakfı, Sanat Araştırmaları Merkezi bünyesinde hazırlanan “Ev ve Mimari” program dizisi her oturumda konuk ettiği bir katılımcı ile mimariye dair bir meseleyi ele alıyor. Programa Celâleddin Çelik ve Halil İbrahim Düzenli moderatörlük yapmaktadır.
Ev ve Mimari konuşmaları, mimarlık öğrencilerinin faydalanacağı, kendine yatırım yapacağı bir programdır. Program mekân, madde, malzeme, nitelikli üretim ve çoğalma potansiyeli olan ev ya da ev grupları üzerinde yürütülmektedir. Ayrıca, ev üzerine teorik ve toparlayıcı sunumlar da konuşma serisi içerisinde yer almaktadır.

2. Pera Müzesi – Louis Kahn’a Yeni/den Bakış – link

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış söyleşi serisi, 20. yüzyıl dünya mimarlığının önemli aktörlerinden, düşünür, sanatçı ve bir “mimarlık gurusu” olarak tanınan Louis I. Kahn’ın önemli yapılarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanan sergi kapsamında hazırlanan söyleşilerden oluşmaktadır. Seri içinde Amerika’da öğrencisi olmuş mimar-eğitimcilerin Kahn ile öznel deneyim ve düşüncelerini paylaştıkları röportajlar yer almaktadır.

3. Kalebodurlink

Kalebodur’un 2013 yılında Türkiye’de mimarlık arşivinin oluşması adına başlattığı “Kalebodur’la Mimarlar Konuşuyor” söyleşileri her ay farklı konuklarıyla yayında! Programın moderatörü Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, konuğuna kendi projeleri hakkında ve mimarlığa bakış açısıyla ilgili sorular yöneltiyor.

4. TRT2 – Mimarlık Söyleşilerilink

Mimarlık Kuramcısı Aykut Köksal, mimarlık alanının önde gelen aktörleriyle, mimarlığın dünü ve bugünü üzerine söyleşiyor. Mimari yapıtların yaratım süreçleri ve mimari üretimin sorunları örnekler üzerinden derinlemesine irdeleniyor.

5. Kültür Tarihi – Kültür & Tarih Sohbetlerilink

Çeşitli konukların yer aldığı programda tarih ve kültür üzerine söyleşiler gerçekleştiriliyor.