Mimarhane ailesi büyüyor!

“Mimarhane” olarak, gençler ile çıktığımız yolculuğa şimdi çocuklar ile bir yenisini ekleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

“Mimarhane Çocuk”, okul öncesi yaşlardan itibaren çocuklarla çalışmalar yaparak; geleceğimizi emanet edeceğimiz nesile şehir algısı, çevre farkındalığı ve yapısal çevre ile ilgili duyarlılıkları erken yaşlarda kazandırmayı hedeflemektedir.

İnsanın aslî görevinin, bu dünyayı güzelleştirmek* olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden çocukların ilerideki eğitimleri ne olacak olursa olsun, ölçek fark etmeksizin kendi çevrelerini dönüştürebilme ve güzelleştirebilme gücünü kendilerinde bulmalarını önemsiyoruz.Toplumsal zihniyetin yansıması olan şehirlerin yeniden inşasının ,ferdi zihniyetlerin öze dönüşüyle başlayacağını düşünüyoruz.

İnsanlık yararına yapılan her hizmette maddeten ve ruhen güzel olanı yapabilmek için zevk-i selim sahibi bireylerin yetişmesine katkı sağlamak gayesiyle çıktığımız bu yolculukta atölye serileri, çevrimiçi atölyeler, söyleşiler ve blog yazıları ile çocuklarımızın hayatına dokunmayı arzuluyoruz. Tüm bu dokunuşların hem eğlenceli hem de bilgilendirici olmaları için de özenle çalışıyoruz. Bizden güncel haberler almak üzere sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir; önerilerinizi ve diğer tüm görüşlerinizi iletmek için mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle.

*Dünyayı Güzelleştirmek: Turgut Cansever’le Konuşmalar, Beşir Ayvazoğlu.

Mail : mimarhanecocuk@gmail.com